• Atlm İhracat Danışmanlığına Hoşgeldiniz
  • +90 212 273 18 18
  • info@atlmexco.com

Üyelerimiz

img

FRIDA

Nisan 1991 yılında üretimine başlanan ÖZ-SU Pazarlama Ltd.Şti. ünvanı ile doğal kaynak suyu ile ambalajlı su sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. ÖZSU DOĞAL KAYNAK SU’yu 8.910 m2 alanda Tahtalı barajının 7 km uzağında bulunan Şaşal Keler Köyü D.Ömer mahallesinde bulunan kaynaktan tüketicilere sunulmaktadır.

Özkul, Frida (ÖZ-SU) ailesi uzun yıllar arayış içinde olduğu soda kaynağını, 2005 yılında Salihli Belediyesine ait kaynak suyu ve maden suyu fabrikasını devralarak hayali gerçeğe dönüştürmüştür.

Ambalajlı su sektöründe elde ettiği başarının verdiği güçle, Doğal Maden Suyu ve Kaynak suyu üretimine başlayan Frida, 200 cc cam şişede üretimini yaptığı Meyveli Maden Suyu çeşitlerini tüketicilerin beğenisine sunmuştur.

Frida, Türkiye’de ilk defa gerçek meyve suyu ile doğal maden suyunu aynı kutuda buluşturarak yeni ve farklı bir tat kalitesiyle beraber kısa bir zamanda Türkiye’nin her yerinde tüketicilerine ulaştırmıştır.

2011 yılında pet şişede pastörize dolum teknolojisine geçilmi ve 0,5 lt ve 1,5 lt lik pet ambalajlarda ICE-TEA,MEYVE SUYU (-%30) gibi ürün çeşitliliğinin üretimine başlanmıştır.

Kalite ve hijyen prensiplerinden ödün vermeden üretim yapmayı kendine ilke edinmiş olan FRİDA, uluslararası standartlarda teknolojik yatırımlar yapmaya devam etmekte özellikle kaynaklarının su aldığı havzaların çevre temizliğine çok önem vermektedir.

2012 yılında ünvan değişikliği yapan Öz-Su Pazarlama Ltd.Şti. yeni ünvanı Frida Gıda ve İçecek A.Ş. ve Frida markası ile yoluna devam etme kararı almıştır.

Şuan 12.000m² kapalı alanda son teknoloji tesisi ile üretimlerine devam eden FRİDA geniş ve profesyonel dağıtım ağı ile 8.1 Ph değerindeki Doğal Kaynak Suyunu 0,5 lt - 1,5 lt - 5 lt - 10 lt pet şişelerde ve 19 litre dönüşümlü damacana ile Türkiye’nin her yerinde tüketicilere ulaştırmaya devam etmektedir.